Yetkililer Pop Smoke’un vurularak hayatını kaybettiği olayın basit bir hırsızlık olup olmadığı konusunda emin olamıyor. Arkadaşları ve ailesi Pop Smoke’un anma töreni için hazırlanırken, sanatçının cinayet soruşturması hala devam ediyor.

The New York Times’ın dün yayınladığı raporlara göre Los Angeles Polis Teşkilatı, Pop Smoke rastgele bir hırsızlık olayının kurbanı mıydı yoksa sosyal medyada yanlışlıkla paylaşılan konumun ardından özel olarak hedef mi alındı anlamaya çalışıyor. 

Dedektif Jonathan L. Tippet’in gazetelere verdiği bilgilere göre eve zorla girildiği sırada bazı eşyalar çalınmış. Aynı zamanda Tippet, hırsızlık olduğu ile ilgili başka göstergeler olduğunu da belirtiyor. Diğer yandan dedektif suçluların Pop Smoke ile karşılaşmadan önce evde bir tur attıklarına ama değerli eşyalara dokunmadıklarına inanıyor.

“Çalınmış bazı eşyalar vardı, ama çalınmış olması gereken başka eşyalara hırsızlar tarafından dokunulmamış. Bu yüzden bu olayın hırsızlık mı yoksa cinayet mi olduğu ile ilgili net bir şey söyleyemiyoruz.”

Brooklyn’li sanatçı hayatını kaybetmeden bir kaç saat önce sosyal medya hesabından elinde destelerce parayla bir paylaşım yapmıştı. Pop Smoke bu paylaşımdan sonra, üzerinde Hollywood Hills’deki evinin adresi gözüken hediye bir çantanın videosunu paylaştı. Bir çok kişi saldırganların adresi buradan öğrendiği ve direkt olarak Pop Smoke’u hedef aldığını düşünüyor.