Bir süredir devam eden spekülasyonların ardından Epic Games, Travis Scott Fortnite işbirliğini doğruladı. Travis Scott ve Fortnite 24-26 Nisan tarihleri arasında daha önce eşi benzeri yaşanmamış müzikal bir deneyim ‘Astronomical’ için bir araya geliyor!

Ayrıca Travis Scott’ın Fortnite turnesine katılan kişiler yeni Travis Scott şarkısını da ilk kez dinleme fırsatı yakalayacak.

Astronomical Türkiye saati ile ne zaman olacak? | Tarihleri

Tüm dünyadan oyuncuların katılımını sağlayabilmek adına “Turne tarihleri’ 24 Nisan’dan 26 Nisan’a kadar devam ediyor. Kuzey Amerika konseri ile başlayıp Avrupa ve Orta Doğu ile devam eden toplam beş konser olacak tam tarihleri ise Türkiye saatine göre şu şekilde:

24 NİSAN CUMA 02 GMT+3 | Kuzey Amerika
24 NİSAN CUMA 17 GMT+3 | Avrupa
5 NİSAN CUMARTESI 07 GMT+3 | Asya ve Avustralya
25 NİSAN CUMARTESI 18 GMT+3 | Avrupa
26 NİSAN PAZAR 01 GMT+3 | Kuzey Amerika

İlk yayıın 24 Nisan gecesi 2:00’da, ikinci yayın 24 Nisan Cuma günü 17:00’da
diğer yayınlar ise Cumartesi 07:00’da, cumartesi 18:00’da ve pazar günü son yayın 01:00’da olacak.

Ayrıca Travis Scott’ın Fortnite Yıldızlar Serisi’ne eklenen en yeni yıldız olduğunu da belirtelim. Bugün itibariyle onun kıyafetine, ifadesine ve diğer içeriklerine ulaşabilirsiniz. Ek olarak oyuncular Astronomical etkinliğindeki challengeları tamamlayarak Travis Scott içeriklerini ücretsiz olarak da elde edebilecek.

Ücretsiz mi?

Tamamen ücretsiz olan etkinliğin kapıları 30 dakika öncesinden açılacak, ve kaçırmak istemeyen kişilerin erkenden girmesi tavsiye ediliyor.

travis scott fortnite
fortnite travis scott

TRAVİS SCOTT KİMDİR?

Travis Scott Houston, Texas’da doğdu, 16 yaşında müzik kariyerine başladı. San Antonio’daki Texas Üniversitesi’ne devam etti, ancak daha sonra müziğine odaklanmak için ayrıldı. Scott, hayatının çoğunu Lone Star Eyaletinde yaşayan bir Houston vatandaşı, Teksas yerlisi olarak geçirdi. İlk altı yılı büyükannesi ile geçiren Scott, içinde bulunduğu yüksek suç mahallesini hatırlayıp orada yaşadığı şeylerin ona bir avantaj olduğunu söylüyor. Ardından Houston’ın güneyinde daha banliyö bir kasabaya ailesiyle birlikte yaşamaya gitti. Teksas’taki bir koleje kaydoldu ancak sonunda yine müzik peşinde koştu ve bilinene göre ailesiyle olan ilişkisini bitirdi…