The Last Dance 1997-1998 sezonundan yayınlanmamış görüntüler ile dolu olan yepyeni bir MJ belgesel dizisi. The Last Dance’in şu ana kadar toplam 4 bölümü yayınlandı ve her hafta ikişer yeni bölüm gelmeye devam ediyor. Toplamda 10 bölümden oluşacak belgesel dizisi Michael Jordan’ın kariyerinin ve 1990’lardaki Chicago Bulls’un eksiksiz bir öyküsünü anlatıyor.

Warriors ile 2 NBA MVP’liği bulunan Stephen Curry de geçtiğimiz günlerde The Rory & Carson podcastine konuk oldu ve The Last Dance’in ilk dört bölümü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Curry, The Last Dance belgeselinden liderliği öğrendiğini ve dönemlerin çok farklı olduğunu söylüyor.

“MJ Belgeseli… dönemler çok farklı. Eskiden çok fazla gizem varmış. Jordan, Pippen, Rodman— televizyona çıkıyorlar, maçı izliyorsun, herkes olayın içinde—ve sonra bir sonraki maça kadar onları görmüyorsun veya duymuyorsun. Yaşadıkları tüm bu drama ve deneyimleri orada olmadıkça bilmiyorsun. 

Son 5 yılda bizim Warriors’da yaşadıklarımız, takımı kurmaya çalışmamız, zirvede kalmaya çalışmamız gibi birçok şey ile sürekli karşılaştırma yapabiliyorum. Yani aslında liderlik ile ilgili bir sürü şey öğreniyorum.”

Oklahoma City’nin yıldız oyuncusu Chris Paul da belgesel hakkında konuştu: 

“Eğer şu an sezon içinde olsaydık ya da playofflar devam ediyor olsaydık ve bu belgeseli izleme fırsatım olsaydı nasıl bir oyun olacağını hayal edebiliyorum. Çünkü kendimi biliyorum belgeseli izler ve antrenman yapmak için yarını bekleyemezdim.”