Nike ve Cactus Plant Flea Market işbirliği Dunk Low! CPFM, 2019 yılında çıkmış olan Vapor Max 2019 ve özelleştirilebilir Nike By You Air Force 1’ın piyasaya sürülmesinin ardından 2020 yılında yeniden Nike ile bir işbirliği içerisine girdi.

Bu sene Air Jordan 1’lar dan daha fazla insanlar Nike’ın dunk modellerine yöneldi. Bu anlaşma sonucu çıkacak dunk modellerine göz atalım.

PY_LEAKS , bugün CPFM x Nike Dunk Low‘un iki modelinin “Pure Platinum” ve “Spiral Sage” adı altında çıkacağını belirtti. İşbirliğinin benzer tasarım modellerinde görüldüğü gibi, ayakkabının bilek kısmının aşağısında gülen bir yüz bulunuyor.

nike dunk low cactus plant

Fiyatı ne kadar olacak?

Ayakkabının perakende satış fiyatının 120 dolar olcağı düşünülüyor. Türkiyede hangi mağazalarda satılacağı ile ilgili bir netlik yok.

Nike Dunk Low Cactus Plant işbirliği gibi daha fazla içerik:

Travis Scott Nike SB Dunk Low “Cactus Jack” modelinin 29 Şubat da çıkması bekleniyordu, ama Travis Scoot ürünü erkenden çıkartmaya karar verdi ve kendi sitesinden satışa sundu. Ayrıca bu koleksiyonun Türkiye’ye kargosu bulunmamakta. Nike SB Dunk Low ile birlikte Travis Scott, hali hazırda satın alınabilecek kaykay aksesuarları, kaykay tahtası, anahtarlık, şapka koleksiyonunu yayınladı. Travis Scott ayrıca Instagram’da Nike SB Dunk’ı gösteren bir teaser videosu yayınladı. Video da kendisine Evan Mock , Alex Midler ve Ishod Wair gibi kaykaycılar eşlik ederek Nike SB Dunk ile çeşitli hareketler gösteriyor.
Bu yıl 4/20 kutlamaları sırasında çıkacak olan tek sneaker olan Nike SB Dunk High 4/20 resmi fotoğrafları J23app tarafından yayınlandı. Nike 20 Nisan tarihinde Nike SB Dunk High Purple Skunk’ın çıkışını yapacak ama aslında bu ayakkabının ana renginin mor yerine yeşil olan versiyonu 2010 yılında çıkmıştı. Bu yıl ki model için yayınlanan fotoğraflarda topuğun yan tarafında ‘1/420’ yazıyor olması bu modelin 420 çift ile sınırlı olacağının mesajını veriyor. Ayrıca model, tabanlık üzerinde bir grafik, parlak yeşil kauçuk dış taban ve dilin içinde gizli bir saklama cebi içeriyor.