Geçtiğimiz günlerde Ezhel, ÖZGÜRÜZ Radyo’nun ‘Türkiye Nereye’ programı için Can Dündar ile bir araya geldi. Birçok konu hakkında açıklamalarda bulunan Ezhel, uzun süre sonra ilk defa tutuklanması ile ilgili de konuştu. 

Ezhel ilk olarak kendisini tutuklayan polislerin tavırları nasıldı sorusuna şu şekilde yanıt verdi: “Saygılılardı ama sanki ben çok kötü bir şey yapmışım gibi davranıyorlardı. Çocukları zehirleyen biriymişim gibi bir muamele vardı. Ama adam yine fotoğraf çekilmek istiyor yani o da çok enteresan.” 

Hemen ardından sorulan “Hakim nasıldı?” sorusuna ise “Korkunç.” cevabını verdi ve ekledi: “Cübbesi yoktu üstünde. Gülerek söyledi tutuklandığımı ve çok az dinledi. Cübbesi olmamasına o an bakan avukat bile delirdi, uyardı falan çok enteresandı.”

Ayrıca Ezhel, daha önce de ‘Uyuşturucuya özendirme’ suçundan çağırıldığını fakat ifadesi alınıp serbest bırakıldığını bu yüzden bu sefer giderken avukatını çağırmadığını belirtti. Bu tutuklanmanın ardından Ezhel’in 27 günlük bir hapis süreci oldu ve daha sonra çıktığı duruşmada beraat etti. Ezhel, beraat ettiği anda yaşananları ise şu şekilde anlattı:

“Hakime hanım ‘Beraat.’ dediği anda, önce salon inledi bir saniye sonra salonun dışarısı inledi ve hakim ne yapacağını şaşırdı. Kapının dışındaki grup bağırdı, sonra bir yan taraf, sonra bir alt taraf… Yaklaşık 10 dakika boyunca birbirlerini duyan insanların bağırtısı yükseldi… Yani benim için büyülü bir andı. Hakim bile gülümsedi, inanamadı o desteğe. Beni kurtaran insanlardı, onlara çok teşekkür ediyorum çünkü haksız yere içerde olan çoğu kişinin en büyük problemi o sessizlik.”