Drake sonunda oğlu Adonis’in fotoğraflarını paylaşma kararını neden aldığı ile ilgili sessizliğini bozdu. Lil Wayne ile gerçekleştirdikleri program sırasında açıkladığına göre Drake fotoğrafları kısaca içinden geldiği için paylaşmış.

Drake, Lil Wayne’in Apple Müzik’de yayınlanan radyo programında oğlunun fotoğraflarını paylaşması ile ilgili şu cümleleri kurdu: “Fotoğrafları paylaştım ve bu benim için harikaydı. O fotoğrafları dünya ile paylaşmak harikaydı. Sadece içimden geldi…  Herhangi biriyle üstünde konuştuğum ya da planladığım bir şey değildi. Sadece bir sabah uyandım ve bunu yapmak istediğimi hissettim.”

Drake kişisel hayatı ile ilgili konularda her zaman medyaya karşı açık olsa da oğlununun fotoğraflarını şimdiye kadar hiç paylaşmamıştı. Sadece yıllar önce Pusha T’nin kendisine attığı diss ile ortaya çıkan çocuğu olduğu iddialarını doğrulamıştı.

Bu olaylardan iki yıl sonra, ve duygusal bir yazı ile oğlu Adonis’in fotoğraflarını paylaştıktan sadece birkaç ay sonra Drake, yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak için açıklamalar yaptı. Sadece oğlu ile birlikte hayatın tadını çıkartmak istediğini söyledi. Drake, Lil Wayne’e şunları söyledi: “Oğlum ile birlikte bir yerlere gidebiliyor ve anılarımı paylaşabiliyor olmak istiyorum. Sadece seçtiğim hayat yüzünden çevremdeki insanların gizli saklı yaşamak zorunda hissetmesini istemiyorum. Yani aslında sadece özgürleşmek istedim.”

Drake, baba olmanın kendisine nasım ilham verdiği hakkında şunları söyleyerek devam etti: “Benim için gerçekten ilham vericiydi. Bir müzisyen olarak hala yükselmeye devam ederken, oğlum için orada olabilmek.”