Müziğinin yanı sıra sık sık ettiği kavgalar ve tutuklanmaları ile gündeme gelen DaBaby, salı günü çıkan iddialara göre de birkaç ay önce bir şoförü dövdüğü için tutuklanmış. 

TMZ’nin raporuna göre geçtiğimiz kasım ayında DaBaby, kendisine araç içinde sigara içmemesi gerektiğini söylediği için bir şoförü dövmüş ve Las Vegas’da tutuklanmış. Vegas’da tutuklandığı iddia edilen sanatçı salı günü instagram storysinden şöyle bir açıklama yaptı: Tamamen sahte. Pozitif kalın. İyi şeyler yaptığınızda şeytan her zaman sizi dener.

Da Baby olayı yalanlıyor gibi dursa da Polis ve TMZ’nin raporuna göre olay daha farklı… Gerçek hikayede şoföre Da Baby ve ekibini bir yerden alması söyleniyor. Da Baby ekibi ile birlikte araca bindikten kısa süre sonra araçta esrar içmeye başlıyorlar ve bunun yasak olduğu konusunda şoför onları uyarıyor. Bu uyarıları pek dikkate almayan DaBaby ve arkadaşları polis raporlarına göre şoförün üstüne kusuyor ve şöförü tehdit etmeye başlıyorlar. 

Gittikleri yer olan Hard Rock otele varıldığında ve şoför ödeme yapılması gerektiğini söylediğinde ise iddialara göre DaBaby şoföre arkasından yumruk atmış ve “sen patronumuz değilsin” demiş. Yine TMZ’nin raporuna göre DaBaby’nin arkadaşlarından başka bir tanesi de yolculuk sırasında şoföre şu cümleyi kurmuş: “Benim şehrimde olmadığın için şanslısın, çünkü seni öldürürdüm orospu çocuğu.”

Ayrıca bu DaBaby’nin ilk olayı da değil… Kendisi Mart ayında gerçekleşen bir konseri sırasında bir kadına tokat atmıştı…