Asap Rocky Kimdir ? Hayatı:

Asap Rocky Kimdir ? Rocky, Barbados’lu bir ailenin çocuğu olarak Harlem’de doğdu. Annesi efsanevi Hip-Hop ikilisi Eric B ve Rakim’den esinlenerek ismini Rakim koydu. Rocky’nin iki kız kardeşinden birisinin adı ise Erika B. 

Bir New York’lu olarak Asap Rocky büyürken gerçek bir güney yakası rap hayranıydı. Asap Rocky henüz 12 yaşındayken babası uyuşturucu satıcılığından hapse girdi. Bu olaydan bir yıl sonra ise abisi Ricky vurularak hayatını kaybetti. Kendisinin de uyuşturucu satıcılığı yaptığı bilinen Rocky, o zamanlardan şu şekilde bahsediyor: ‘’Hiçbir zaman tam anlamıyla bir hustler olmadım sadece stüdyoda geçirdiğim zamanı desteklemek için bu işleri yaptım.’’

Kısaca Rocky Harlem’de son derece zorlayıcı koşullar içinde yaşıyordu. Abisi öldürüldü, babası uyuşturucu ticareti yüzünden hapse atıldı. Bu süreçte Asap Rocky, annesi ve iki kız kardeşi barınaklarda yaşıyordu ve sürekli yer değiştiriyordu; Harlem, Bronx, Philadelphia ve North Carolina bunlardan bazıları. Fakat ailesindeki bu talihsizlikler Rocky’nin müzik piyasasında hızla yükselmesine engel olmadı. Harlem’den Manhattan’ın yaratıcı sokaklarına doğru ilerlerken sanatsal gelişimini tamamladı. Sony müzik ile 3.000.000 dolarlık bir anlaşma imzaladı ve kariyeri bu günlere kadar yükselerek devam etti. Rap sanatçısı, prodüktör ve müzik video yapımcısı olarak bünyesinde bulunduğu ASAP Mob’un şüphesiz en başarılı üyelerinden birisi haline geldi ve dünya çapında bir ün kazandı. 

Modaya olan tutkusu ile de adından sıkça söz ettiren Rocky, Raf Simons ve Jonathan Anderson gibi tasarımcılar ile çalıştı. 2016 yılında lüks erkek giyim markası Dior Homme’un yüzü olan ilk siyahi kişi oldu.

Asap Ne Anlama Geliyor?

Yams tarafından kurulan Asap’in farklı açılımları mevcut bunlardan biri şu şekilde: Always Strive And Prosper yani Her Zaman Çabala ve Yüksel.

Asap Rocky Kaç Yaşında ?

Asap Rocky 3 ekim 1988 tarihinde Harlem’de doğmuştur yani şu an 32 yaşında.

Ne Kadar Kazanıyor?

Asap Rocky’nin 2019 yılındaki net geliri 6 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Albümleri:

  • 2013 LONG.LIVE.ASAP
  • 2015 AT.LONG.LAST.ASAP
  • 2018 TESTING
asap rocky kimdir

İSVEÇ’DE TUTUKLANMASI:

Asap Rocky temmuz 2019’da 2 adam ile ettikleri kavga videosunu yayılması ardından İsveç’de tutuklandı. Asap Rocky’nin paylaştığı videoda görünen o ki uyuşturucu almış iki adam onları uzun bir süre takip ediyor ve Rocky’nin ekibi adamları takip etmeyi bırakmaları için defalarca uyarıyor. Birçok rap sanatçısının cinayete kurban gittiği bilinen bir gerçek bu yüzden Rocky ve arkadaşları da doğal olarak takip edilmek istemiyor. Aralarında çıkan kavganın ardından Asap Rocky ve arkadaşları tutuklanıp kısa bir süre sonra serbest bırakılıyor. Bu olay ile ilgili Asap Rocky’nin serbest bırakılması için sosyal medyada gelen tepkilere Donald Trump bile destek verdi ve Asap Rocky’nin serbest bırakılması için çaba sarf etti.

Diğer Sanatçıların Biyografilerine de Göz Atın!